Kim jest IDEALNY MANAGER?

Na rynku znajduje się bardzo dużo wykształconych managerów. Lecz jeśli chodzi o dobrych managerów, czyli liderów, jest ich trudno znaleźć. Oczywiście, nie ma ludzi idealnych, niemniej do tego ideału warto dążyć. Czym charakteryzuje się zatem IDEALNY MANAGER?

Cechy dobrego managera

Jedną z najważniejszych cech dobrego managera jest stawianie na ciągłe rozwijanie umiejętności swoich i swojego zespołu, organizuje i uczestniczy w szkoleniach. Ktoś kto się nie rozwija, nie tylko stoi w miejscu, ale cofa się względem swojej konkurencji!
Dobry manager jest liderem, który potrafi poprowadzić za sobą zespół jednocześnie będąc jego członkiem. To również autorytet, który pomoże swojemu zespołowi zdobyć wyniki a także rozwijać się podczas pracy.

Lider prowadzi ludzi tam, gdzie chcą iść. Wybitny lider prowadzi ludzi tam, gdzie niekoniecznie chcą iść, ale powinni tam być.
~ Rosalynn Carter

Oprócz umiejętności zarządzania zespołem, w pracy managera bardzo ważne jest obustronne zaufanie. Manager bierze odpowiedzialności za pracę, której sam bezpośrednio nie wykonuje.

Należy również wspomnieć o komunikacji, która powinna być podstawą przy budowaniu dobrego zespołu. Komunikacja zwrotna, czyli “feedback” jest niezbędny w działaniu i coraz lepszym funkcjonowaniu zespołu.
Poświęć czas na to, aby przekazać każdemu pracownikowi co robi dobrze i za co go cenisz, oraz co mu nie wychodzi i powiedz, że chciałbyś żeby to uległo poprawie. W takiej zdrowej relacji, każdy pracownik powinien czuć się usatysfakcjonowany, jeżeli wykazuje się chęcią ciągłego rozwoju.

Manager – wsparcie i motywacja dla zespołu

Szef ma być wsparciem i motywacją. Pracownik zmotywowany, to pracownik bardziej wydajny. Dbaj o pracowników, uśmiechaj się, wykaż się motywacją i zarażaj nią innych po to, żeby ludzie wierzyli że ich działania przyniosą efekty a te przeniosą się na rozwój ich kompetencji oraz firmy.

Jeżeli uważasz, że w pewnych aspektach i cechach nieco odbiegasz od “idealnego managera” z chęcią pomożemy Ci nim zostać i przeprowadzimy dla Ciebie szkolenie, które z pewnością przybliży Cię do IDEALNEGO MANAGERA!

Sprawdź nasze szkolenia dla managerów!