DOSTĘPNOŚĆ PLUS

PROGRAM "DOSTĘPNOŚĆ PLUS" W SZPITALACH I PLACÓWKACH MEDYCZNYCH

Dlaczego projekt jest tak ważny?

Szacuje się, że nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności lub percepcji. Są to osoby niesłyszące, niedowidzące, z trudnościami manualnymi i poznawczymi, kobiety w ciąży, osoby z wózkiem dziecięcym, z ciężkim bagażem oraz słabsze fizycznie, mające trudności w poruszaniu się. Takie inicjatywy są potrzebne po to, aby pokazać solidarność z najsłabszymi i wyrównać szanse osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt "DOSTĘPNOŚĆ PLUS" to również szkolenia personelu. Formatrix specjalizuje się w kursach w zakresie m.in. komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, kompetencji cyfrowych, zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, a także wiele innych, dostosowanych do potrzeb danej placówki medycznej.

Nawet w okresie wakacyjnym nie zwalniamy tempa! Nasi trenerzy pojawiają się na terenie całej Polski, aby móc podzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność współpracować m.in. z placówkami z Tarnowskich Gór, Olesna, Oławy, Bisztynka, Łodzi oraz Białegostoku.

Dziękujemy za współpracę oraz pozytywny feedback!