Bądź charyzmatyczny jak Winston Churchill i porwij za sobą tłumy

Co sprawia, że jedni potrafią porwać za sobą tłum ludzi, przekonać do swoich racji, “zarazić” wizją i wiarą w wyznaczone cele, a drugim mimo najszczerszych chęci, nigdy się to nie udaje. Dlaczego przywódcami stają się te osoby, o których nigdy nie słyszeliśmy? Niestety nikt nie zna na to pytanie konkretnej odpowiedzi. managerJednak jako źródło sukcesu tych ludzi z pewnością można wskazać pewne cechy charakteru, zachowania, wyglądu, które wzbudzają zaufanie wobec lidera i które sprawiają, że inni chcą za nim podążać. Ważne, by wszystkie te aspekty współgrały ze sobą, tworząc spójny obraz odpowiedzi na te pytania.

Kim jest współczesny przywódca??

Przeprowadziliśmy małe ćwiczenie wśród naszych pracowników i radzimy, żebyś również je wykonał. – Zamknij oczy i pomyśl o przywódcy jaki przychodzi Ci do głowy. Zwróć uwagę na to jak wygląda, jak się zachowuje, co mówi i co go charakteryzuje.
U nas padło wiele nazwisk, często budzących kontrowersję – takich, o których jest głośno, nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Padły także nazwiska osób, które wywarły na nas ogromne wrażenie i trwale zapisały się na kartach historii, jak np. Winston Churchill. Nie zabrakło przywódców utożsamianych z religią, jak Jan Paweł II czy z ekonomistą Steve Jobs.

Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także, by nie wyczerpać słuchaczy.”
Zatrzymajmy się jednak na moment przy brytyjskim premierze. Winston Churchill był doskonałym mówcą. Często używał haseł, które szokowały, niemniej większość osób się
z nimi zgadzała i utożsamiała. Co więcej był liderem, który potrafił zganić swój kraj
za opieszałość i niesubordynację, ale był również przywódcą, który powiedział miłe słowo
i pochwalił, podziękował za współpracę – nie tylko Brytyjczykom, ale także obcokrajowcom Prawdziwy lider łączy ludzi i buduje, a nie niszczy –Nie po to zostałem premierem,
aby przewodniczyć przy likwidacji Imperium Brytyjskiego.”
– powiedział Churchill

Jak stać się prawdziwym przywódcą, który poprowadzi swoich ludzi?
Nie ma nic prostszego.
Wystarczy, że zapiszesz się do Akademii Managera, która liczy 6 zjazdów. Otrzymasz podczas szkoleń ogromną dawkę wiedzy praktycznej z zarządzania czasem/stresem/ludźmi. Zdobędziesz tajniki kierowania zespołem, motywacji pozafinansowej czy skutecznych sposobów egzekwowania zobowiązań. Tematów jest wiele, niemniej jest coś co stanowi klucz do sukcesu prawdziwego lidera – Reiss Motivation Profile czyli pierwsze poparte badaniami narzędzie diagnostyczne on-line, które pokazuje co i w jakim stopniu motywuje człowieka. W odróżnieniu od innych testów osobowościowych nie bada zachowań, ale pokazuje, w jaki sposób i dlaczego do nich dochodzi. RMP to klucz do ludzkiej motywacji.

Wejdź na stronę: www.akademia-managera.org i zapisz się na szkolenie już teraz. PAMIĘTAJ! BĄDŹ JAK WINSTON CHURCHILL I: „Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.”